Martin Musil – mentální kouč

Martinův příběh a jak to vše začalo​

Mnohokrát se mi stalo, že se mě klient po schůzce zeptal, jak jsem se stal koučem, jaký je můj příběh. Rozhodl jsem se o něj s vámi podělit a vypíchnout ponaučení, která jsem v tom nalezl.

Psal se rok 2018, byl podzim a venku bylo hnusné počasí. Sedl jsem si na gauč a začal přemýšlet o smyslu života, o tom, jaký odkaz jsem zanechal lidstvu. Nenapadalo mě nic významného, čím bych lidem pomohl – žádný vynález, nová teorie, nic velkého. Připadal jsem si jako prázdná existence, duše, která bloudí a nemá cíl.

Vždy měj jasný cíl, za kterým se ženeš.

 

Utíkaly minuty, hodiny, psal jsem poznámky, analyzoval sám sebe. Uvědomil jsem si, že to takhle nenechám a naleznu způsob, jak být šťastný. Napadlo mě, že práce je skvělý způsob, jak mohu začít měnit svět. V práci, kterou jsem vykonával, jsem nevyužíval 100 % přirozeného talentu a neviděl v ní vyšší poslání – žádný odkaz lidstvu. Něco mi tam chybělo. Začal jsem hledat možnosti, číst více knih o osobním rozvoji, poznávat sám sebe, svoje potřeby. Koučoval jsem sám sebe.

Nejprve poznej sám sebe, měj se rád.

 

Měl jsem dokonalou analýzu sebe sama. Teď už jen chybělo najít pracovní pozici, která je pro mě stvořená. Brouzdal jsem po netu a vypisoval si pozice, které odpovídají mému nadání. Mezi nimi byl i kouč (do té doby jsem znal jen sportovní kouče, ostuda 😀). Našel jsem, že koučové mi mohou pomoci najít odpovědi na otázky, na které si nejsem schopný odpovědět sám. To mě zaujalo. Vyhledal jsem kouče a za pár dní jsme se sešli. Byl jsem plný očekávání, jak to dopadne, jak mi pomůže. Myslel jsem si, že jsem bezradný a že on mi jasně řekne, co mám udělat. Opak byl pravdou. Odpovědi na moje otázky jsem měl uvnitř sebe, jen jsem je nedokázal najít, rozšifrovat – kouč ANO.

Když si nevíš rady, vyhledej odborníka. Ušetříš tím cenný čas. Po schůzce jsem měl jasno.

 

Mé obavy zmizely a já viděl cestu -> chci pomáhat lidem jako kouč, hledat odpovědi a řešit složité „hlavolamy“! Nádherně mi to do sebe zapadalo. Začal jsem se v této oblasti rychlostí blesku vzdělávat, navštěvoval kurzy, vystudoval koučovací akademii, začal psát články a budovat komunity. Posléze jsem si otevřel koučovací praxi a těšil se, jak budu lidem měnit životy. Vše šlo podle plánu. V pracovním životě se mi dařilo, avšak problémy přišly tam, kde jsem to nečekal – v dlouholetém vztahu s bejvalou přítelkyní (5 let!). Trápilo mě to. Myslel jsem si, že je všechno v pořádku, že se nám daří, máme se rádi. Jak je možné, že se nám děje, co se děje? Proč mám blbý pocit? Navštívil jsem kouče a hledal další odpovědi. Po schůzce jsem věděl, že to nebude dobré a rozejdeme se. Potřebovali jsme lekci a život nám ji zařídil. Poslalo nás to na dno. Ačkoliv jsme nechtěli tuto pravdu přijmout (snažili jsme se to zvrátit), bylo rozhodnuto. Kdybych dal na vnitřní intuici, ušetřili jsme si pár měsíců trápení navíc.

Nezapomínej na komunikaci a prohlubuj důvěru, která upevňuje vztah a podporuje lásku.

 

Od té doby se učím každým dnem věřit svému vnitřnímu hlasu a doporučuji to i klientům. Pečlivě od sebe odděluji to, co mě táhne dolů a co nahoru….a když je nejhůře, vyhledám kouče. Ano, i kouč potřebuje občas postrčit, dodat energii, není to superman. Koučinkem ušetříte hromadu času, věřte mi.

Co dělám nyní?

Buduji silnou komunitu lidí, kteří chtějí překonávat jak psychické, tak fyzické limity. V tomto duchu jsem založil MM club úspěšných, který tvoří svět lepším místem. Místem, kde lidé nenechávají nic náhodě a berou za svůj život plnou zodpovědnost. Kde členové ví, že, mohou být úspěšní, když na sobě budou pracovat a dostatečně dlouho vytrvají. Řídí se heslem: If you can take it you can make it.

P.S. Děkuji všem klientům, ať už současným či budoucím, obchodním partnerům, firmám, rodině; děláte mě lepším člověkem. Moc si toho vážím a těším se na další spolupráce. 🙂

Zavolat